Resultat

     

     

ÖSB-Klubbrekord

till listan

2007

Resultat från Sponsorsim

Resultat från Höstsiamden pass ett och pass två

UGP i kristinehamn 20/21 oktober

OSS-tävling 14/10

UDM i Nyköping 29-30/9

Öset i oxelösund 20/5

UDM1 i Katrineholm 3-4/3

JDM i Eskilstuna 13-14/1 re-fil

Duvedoppet  7/1 i Katrineholm re-fil

2006

Öset i Nyköping 3/12

Höstsimiaden 25-26/11 i Katrineholm re-fil

ÖSET i Vagnhärad

RMDM i Köping 28-29/10 Totalresultat Södermanland re-fil

Sumsim region 21-22/10 Örebro re-fil

Minisim i Oxelösund 8/10 re-fil

UGP 4 i Karlskoga 30/9 -1/10  re-fil

UDM2 i Södertälje 16-17/9 re-fil

UGP3 Närkecup re-fil

Summergames 29/6-2/7 25:1 25:2 25:3 25:4 50:1 50:2 50:3 50:4 re-fil29:6 re-fil 2:7

RMDM i Nyköping 17-18/6 re-fil

Neptuniaden 3-4/6 re-fil

Öset i Gnesta 27/5

Jöns Svanberg 6-7/5 lördag söndag re-fil

Öset 1 i Oxelösund 23/4

Vårsimmiaden i Eskilstuna 23/4 re-fil

Kringelsim i Södertälje 25-26/3 re-fil

HemglassCup i Strängnäs19/3 re-fil

UGP2 i Eskilstuna 11-12/3 re-fil

UDM1 i Nyköping 5/3 re-fil

Ess-sprint 25-26/2 re-fil

Minisim1 i Flen 12/2 re-fil

Nyckelsim 22/1 re-fil

JDM i Hallsberg 14-15/1 re-fil

Duvedoppet re-fil

2005

Jubileums ÖS i Nyköping 4/12

Hoppecup 5-6/11  re-fil

Distanscup 05  Finapoäng Herrar  Fina Poäng Damer

JDM i Kristinehamn re-fil

Sumsim region 22-23/10  re-fil

Minisim 2 i Oxelösund 16/10 re-fil

UGP4 i Karlskoga  re-fil

UDM2 i Eskilstuna 24-25/9 re-fil

Violdoppet i Flen 11/9  re-fil

UGP3 i Kumla 3-4/9 re-fil
UGP3 i Ystad 3-4/9 (Frida,Maria och Alexandra) re-fil

Summergames 25 metersbassäng torsdag fredag lördag söndag re-fil
Summergames 50 metersbassäng torsdag fredag lördag söndag re-fil

RM/DM 11-12/6 total södermanland  re-fil

Filbyter  re-fil

Neptuniaden lördag söndag re-fil

Jöns Svanberg Uppsala 7-8/5  re-fil

Öset i Gnesta 23/4

Kringelsim 9-10/4

UDM1 i Nyköping 3/4

Nuss äldre i Jönköping 18-20/3

HemglassCup 13/3

UGP2 med Smésim i Eskilstuna 5-6/3

Öset1 i Oxelösund 27/2

RMDM i Esklistuna 19-20/2 Södermanland  Totalt

Minisim1 i Flen 13/2

UGP1 i Köping 5-6/2

Nyckelsim 23/1

Duvedoppet 9/1

2004

Öset i Vagnhärad 27/11

Distanscup 04

Simiaden i Strängnäs 20-21/11

Hoppe-Cup 13-14/11

Sumsim region 30-31/10

Öset i Nyköping 17/10

UGP4 i Karlskoga 2-3/10

Udm2 i Eskilstuna 25-26/9

Violdoppet 19/9

UGP3 i Kumla  

Öset 29/8

Stockholm summergames 25m torsdag fredag lördag söndag
Stockholm summergames 50m torsdag fredag lördag söndag

RM/DM i Västerås

Krillan Medley i Köping 6/6

Filbyter Cup

Neptuniaden Lördagfm  Lördagem  Söndagfm  Söndagem  Måndag

Examenssimmet i Hallsberg 20/5

Minisim2 i Södertälje

Öset1 i Oxelösund 18/4

HemglassCup 28/3

Nyckelsim Nyköping 21/3   RE-fil  SR-fil   RG-fil (högerklick spara som)

UGP2/Sme-sim 6-7/3

RMDM i Karlstad

Minisim1 i Oxelösund 8/2

UGP1 i Köping 31/1-1/2

UDM1 0125 i Nyköping

Kringelsim i Strängnäs

Duvedoppet 11/1

2003

Jubileumsöset 7/12

Simiaden Västerås Pass1 Pass2 Pass3 Pass4

JDM i Örebro

Hoppe Cup

Sumsim 03 pass1 pass2 pass3 pass4

Öset 4 i Nyköping

UDM2 Katrineholm

UGP3 i Kumla

Violdoppet

Gästabudssimmet

Stockholm summer games

Långbane Öset 0610

RMDM i Nyköping 7-8/6

Filbyter cup

Öset i Gnesta 11 maj

Rosenlundssprint fredag   lördagfm    lördagem

Minisim1 i Nyköping

Hemglass cup 0330

Nyckelsim 0309

UGP2/Smésim 1-2/3

RM/DM 15-16/2 Västerås

Öset 1 9/2

UGP1 1-2/2

UDM1 26/1

Duvedoppet 6/1

2002

Simiaden Strängnäs

Öset  Vagnhärad 17/11

JDM i Karlstad 2002

Sumsimregion 2002

Sumsim 2002 16:de tid och din riksplacering

Öset Nyköping 6/10

Wadköpingsdoppet2002

UDM Katrineholm 20020921-22

UGP3 Kumla

Violdoppet 2002

Resultat från Udm-ös 21/8

Å-simmet 2002

Rmdm i Västerås 15-16/6

Filbyter Cup 1-2/6

Jöns Svanberg Uppsala 4-5/5

Kringelsim 2002

Hemglass Cup

Nyckelsim 2002

Öset 1

Duvedoppet 20020113

Udm1 20020127

2001

Öset 3  
Öset 4

Åsimmet 2001

Gästabudssimningen

Violdoppet

Udm 2001 Strängnäs

Sumsim 2001 Södertälje

Jdm Katrineholm 2001

Hoppecup 17-18/11

Höstsimiaden 24/25/11 Västerås Pass1(Lf)  Pass2(Le)  Pass3(Sf)  Pass4(Se)